62 Серија радијални топчести лежишта

Краток опис:

Радијални топчести лежишта е многу популарен вид на тркалачки лежишта. Основниот тип се состои од надворешниот прстен, внатрешен прстен, сет на топки, и сет на кафез. Кодот за идентификација на типот е 6. радијални топчести лежишта се користат главно за лого чиста радијална товари и може да биде способен да носи одреден аксијални товари. Кога радијални топчести лежишта носат чиста радијална товари, тој контактирајте агол е нула. коефициентот на триење на радијални топчести лежишта е многу ниска, и за ограничување на брзината на длабоко жлебот е многу висок.


 • Мин.нарачката Количина: 20.000 поставува / цел
 • Време на испорака: 45 дена по нарачка
 • Порт: Шангај, Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  бренд:

  SHB или според условот на купувачи

  серија:

  60,62,63,67,68,69,1600 серија

  поделба:

  Не

  Број на ред:

  еден

  Транспорт Насока:

  радијални

  Прецизност:

  P0, P6, П5, P4

  Пребивањето:

  C2, C0, C3, C4, C5

  цврстина:

  HRC 60-65

  вибрации:

  Z1V1, Z2V2, Z3V3, Z4V4

  Прстени Материјал:

  Gcr15

  Кафезите Материјал:

  SPCC, PA46, PA66, бакар, не'рѓосувачки челик

  Печати Тип:

  ЗЗ, LLB, Z, LB, LLH, LLU, РС, 2RS, РЖ, 2RZ

  пакување:

  Цевка, палети, rustproof хартија, картон, единечно

  Стандардот за квалитет:

  ISO / TS1 6949: 2009, ISO 9001: 2008

  62 Серија радијални топчести лежишта
  Имајќи бр Граница димензии (мм) Основните оптоварувања (N) Ограничување на брзина (rpm) Маса (g)
  d D B rsmin Cr Кор маст Нафта
  624 отворен 4 13 5 0.2 1310 490 42000 49000 3.2
  ZZ 13 5 0.2 1310 490 42000    
  2RS 13 5 0.2 1310 490      
  625 отворен 5 16 5 0.3 1760 680 37000 44000 5.2
  ZZ 16 5 0.3 1760 680 37000    
  2RS 16 5 0.3 1760 680      
  626 отворен 6 19 6 0.3 2340 885 34000 40000 8.1
  ZZ 19 6 0.3 2340 885 34000    
  2RS 19 6 0.3 2340 885      
  627 отворен 7 22 7 0.3 3350 1400 32000 37000 13
  ZZ 22 7 0.3 3350 1400 32000    
  2RS 22 7 0.3 3350 1400      
  628 отворен 8 24 8 0.3 4000 1590 31000 36000 17
  ZZ 24 8 0.3 4000 1590 31000    
  2RS 24 8 0.3 4000 1590      
  629 отворен 9 26 8 0,6 4550 1960 30000 35000 20
  ZZ 26 8 0,6 4550 1960 30000    
  2RS 26 8 0,6 4550 1960      
  6200 отворен 10 30 9 0,6 5100 2390 25000 30000 32
  ZZ 30 9 0,6 5100 2390 25000    
  2RS 30 9 0,6 5100 2390 18000    
  6201 отворен 12 32 10 0,6 6100 2750 22000 26000 37
  ZZ 32 10 0,6 6100 2750 22000    
  2RS 32 10 0,6 6100 2750 16000    
  6202 отворен 15 35 11 0,6 7750 3600 19000 23000 45
  ZZ 35 11 0,6 7750 3600 19000    
  2RS 35 11 0,6 7750 3600 15000    
  6203 отворен 17 40 12 0,6 9600 4600 18000 21000 66
  ZZ 40 12 0,6 9600 4600 18000    
  2RS 40 12 0,6 9600 4600 12000    
  6204 отворен 20 47 14 1 1280 6650 16000 18000 106
  ZZ 47 14 1 1280 6650 16000    
  2RS 47 14 1 1280 6650 10000    
  6205 отворен 25 52 15 1 1400 7850 13000 15000 128
  ZZ 52 15 1 1400 7850 13000    
  2RS 52 15 1 1400 7850 8900    
  6206 отворен 30 62 16 1 1950 1130 11000 13000 199
  ZZ 62 16 1 1950 1130 11000    
  2RS 62 16 1 1950 1130 7300    

  121

  Радијални топчести лежишта е многу популарен вид на тркалачки лежишта. Основниот тип се состои од надворешниот прстен, внатрешен прстен, сет на топки, и сет на кафез. Кодот за идентификација на типот е 6.

  Радијални топчести лежишта се користат главно за лого чиста радијална товари и може да биде способен да носи одреден аксијални товари. Кога радијални топчести лежишта носат чиста радијална товари, тој контактирајте агол е нула. Ако радијални топчести лежишта имаат поголеми радијален зазор, тие ќе се претстават како аголна контакт топчести лежишта. коефициентот на триење на радијални топчести лежишта е многу ниска, и за ограничување на брзината на длабоко жлебот е многу висок. Затоа, радијални топчести лежишта се супериорни во однос нафрли топчести лежишта, а под околности на голема брзина и голема оптоварување на оска.

  60, 62,63, 67, 68,69 и 1600 серија радијални топчести лежишта се претежно направени од челик Овен во облик на кафез, но исто така и инженеринг пластика кафез и бакар кафез. Запечатени лежишта е опремен со посебни маст за подмачкување на лежишта според различни услови на употреба.

  Главните структурни форма

  А. радијални топчести лежишта 60, 62,63,67, 68 и 1600 серијата

  B. радијални топчести лежишта со предвремени прстен жлебот е 6000-N, N-6200, 6300-N, 6700-N, N-6800, 6900 и 1600-N-N тип;

  C. топчесто лежиште со штит на една страна: како 6000-Z, итн

  со штит на двете страни: како 6000-ЗЗ, итн

  A радијални топчести лежишта со запечатување прстен (контакт тип), како и 6200-RS, итн;

  со запечатување прстени на две странични (контакт тип), како 6200-2RS, итн

  A радијални топчести лежишта со запечатување прстен (светло контакт тип), како и 6200-Rz, итн;

  со запечатување прстени на две странични (светло контакт тип), како 6000-2RZ, итн

  60, 62,63,67, 68 и 1600 серија радијални топчести лежишта се користат во модел авиони, далечински контрола на возила, машини, мотор, пумпа за вода, земјоделски машини, текстилни машини, итн Во согласност со барањата на корисникот , SHB се во можност да произведе радијални топчести лежишта на напредни прецизност (P0, P6, П5), разни дозвола групи, посебни вибрации и бучава барања (Z1, Z2 или V1, V2).


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!