63 Серија радијални топчести лежишта

Краток опис:

Радијални топчести лежишта е многу популарен вид на тркалачки лежишта. Основниот тип се состои од надворешниот прстен, внатрешен прстен, сет на топки, и сет на кафез. Кодот за идентификација на типот е 6. радијални топчести лежишта се користат главно за лого чиста радијална товари и може да биде способен да носи одреден аксијални товари. Кога радијални топчести лежишта носат чиста радијална товари, тој контактирајте агол е нула. коефициентот на триење на радијални топчести лежишта е многу ниска, и за ограничување на брзината на длабоко жлебот е многу висок.


 • Мин.нарачката Количина: 20.000 поставува / цел
 • Време на испорака: 45 дена по нарачка
 • Порт: Шангај, Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  бренд:

  SHB или според условот на купувачи

  серија:

  60,62,63,67,68,69,1600 серија

  поделба:

  Не

  Број на ред:

  еден

  Транспорт Насока:

  радијални

  Прецизност:

  P0, P6, П5, P4

  Пребивањето:

  C2, C0, C3, C4, C5

  цврстина:

  HRC 60-65

  вибрации:

  Z1V1, Z2V2, Z3V3, Z4V4

  Прстени Материјал:

  Gcr15

  Кафезите Материјал:

  SPCC, PA46, PA66, бакар, не'рѓосувачки челик

  Печати Тип:

  ЗЗ, LLB, Z, LB, LLH, LLU, РС, 2RS, РЖ, 2RZ

  пакување:

  Цевка, палети, rustproof хартија, картон, единечно

  Стандардот за квалитет:

  ISO / TS1 6949: 2009, ISO 9001: 2008

  63 Серија радијални топчести лежишта
  Имајќи бр Граница димензии (мм) Основните оптоварувања (N) Ограничување на брзина (rpm) Маса (g)
  d D B rsmin Cr Кор маст Нафта
  634 отворен 4 16 5 0.3 1760 680 37000 44000 5.1
  ZZ 16 5 0.3 1760 680 37000    
  2RS 16 5 0.3 1760 680      
  635 отворен 5 19 6 0.3 2340 885 34000 40000 8
  ZZ 19 6 0.3 2340 885 34000    
  2RS 19 6 0.3 2340 885      
  6300 отворен 10 35 11 0,6 8200 3500 23000 27000 53
  ZZ 35 11 0,6 8200 3500 23000    
  2RS 35 11 0,6 8200 3500 16000    
  6301 отворен 12 37 12 1 9700 4200 20000 24000 60
  ZZ 37 12 1 9700 4200 20000    
  2RS 37 12 1 9700 4200 15000    
  6302 отворен 15 42 13 1 11400 5450 17000 21000 82
  ZZ 42 13 1 11400 5450 17000    
  2RS 42 13 1 11400 5450 12000    
  6303 отворен 17 47 14 1 13500 6550 16000 19000 115
  ZZ 47 14 1 13500 6550 16000    
  2RS 47 14 1 13500 6550 11000    
  6304 отворен 20 52 15 1.1 15900 7900 14000 17000 144
  ZZ 52 15 1.1 15900 7900 14000    
  2RS 52 15 1.1 15900 7900 10000    

  121

  Радијални топчести лежишта е многу популарен вид на тркалачки лежишта. Основниот тип се состои од надворешниот прстен, внатрешен прстен, сет на топки, и сет на кафез. Кодот за идентификација на типот е 6.

  Радијални топчести лежишта се користат главно за лого чиста радијална товари и може да биде способен да носи одреден аксијални товари. Кога радијални топчести лежишта носат чиста радијална товари, тој контактирајте агол е нула. Ако радијални топчести лежишта имаат поголеми радијален зазор, тие ќе се претстават како аголна контакт топчести лежишта. коефициентот на триење на радијални топчести лежишта е многу ниска, и за ограничување на брзината на длабоко жлебот е многу висок. Затоа, радијални топчести лежишта се супериорни во однос нафрли топчести лежишта, а под околности на голема брзина и голема оптоварување на оска.

  60, 62,63, 67, 68,69 и 1600 серија радијални топчести лежишта се претежно направени од челик Овен во облик на кафез, но исто така и инженеринг пластика кафез и бакар кафез. Запечатени лежишта е опремен со посебни маст за подмачкување на лежишта според различни услови на употреба.

  Главните структурни форма

  А. радијални топчести лежишта 60, 62,63,67, 68 и 1600 серијата

  B. радијални топчести лежишта со предвремени прстен жлебот е 6000-N, N-6200, 6300-N, 6700-N, N-6800, 6900 и 1600-N-N тип;

  C. топчесто лежиште со штит на една страна: како 6000-Z, итн

  со штит на двете страни: како 6000-ЗЗ, итн

  A радијални топчести лежишта со запечатување прстен (контакт тип), како и 6200-RS, итн;

  со запечатување прстени на две странични (контакт тип), како 6200-2RS, итн

  A радијални топчести лежишта со запечатување прстен (светло контакт тип), како и 6200-Rz, итн;

  со запечатување прстени на две странични (светло контакт тип), како 6000-2RZ, итн

  60, 62,63,67, 68 и 1600 серија радијални топчести лежишта се користат во модел авиони, далечински контрола на возила, машини, мотор, пумпа за вода, земјоделски машини, текстилни машини, итн Во согласност со барањата на корисникот , SHB се во можност да произведе радијални топчести лежишта на напредни прецизност (P0, P6, П5), разни дозвола групи, посебни вибрации и бучава барања (Z1, Z2 или V1, V2).


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!