68 Серија радијални топчести лежишта

Краток опис:

Радијални топчести лежишта е многу популарен вид на тркалачки лежишта. Основниот тип се состои од надворешниот прстен, внатрешен прстен, сет на топки, и сет на кафез. Кодот за идентификација на типот е 6. радијални топчести лежишта се користат главно за лого чиста радијална товари и може да биде способен да носи одреден аксијални товари. Кога радијални топчести лежишта носат чиста радијална товари, тој контактирајте агол е нула. коефициентот на триење на радијални топчести лежишта е многу ниска, и за ограничување на брзината на длабоко жлебот е многу висок.


 • Мин.нарачката Количина: 20.000 поставува / цел
 • Време на испорака: 45 дена по нарачка
 • Порт: Шангај, Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  бренд:

  SHB или според условот на купувачи

  серија:

  60,62,63,67,68,69,1600 серија

  поделба:

  Не

  Број на ред:

  еден

  Транспорт Насока:

  радијални

  Прецизност:

  P0, P6, П5, P4

  Пребивањето:

  C2, C0, C3, C4, C5

  цврстина:

  HRC 60-65

  вибрации:

  Z1V1, Z2V2, Z3V3, Z4V4

  Прстени Материјал:

  Gcr15

  Кафезите Материјал:

  SPCC, PA46, PA66, бакар, не'рѓосувачки челик

  Печати Тип:

  ЗЗ, LLB, Z, LB, LLH, LLU, РС, 2RS, РЖ, 2RZ

  пакување:

  Цевка, палети, rustproof хартија, картон, единечно

  Стандардот за квалитет:

  ISO / TS1 6949: 2009, ISO 9001: 2008

  68 Серија радијални топчести лежишта
  Имајќи бр Граница димензии (мм) Основните оптоварувања (N) Ограничување на брзина (rpm) Маса (g)
  d D B rsmin Cr Кор маст Нафта
  686 отворен 6 13 3.5 0.15 1080 440 39000 46000 1.9
  отворен 13 3.5 0.15 1080 440 39000    
  2RS 13 3.5 0.15 1080 440      
  689 отворен 9 17 4 0.2 1720 820 33000 39000 3.2
  ZZ 17 4 0.2 1720 820 33000    
  2RS 17 4 0.2 1720 820      
  6800 отворен 10 19 5 0.3 1830 925 32000 38000 5
  ZZ 19 5 0.3 1830 925 32000    
  2RS 19 5 0.3 1830 925 24000    
  6801 отворен 12 21 5 0.3 1920 1040 29000 35000 6
  ZZ 21 5 0.3 1920 1040 29000    
  2RS 21 5 0.3 1920 1040 20000    
  6802 отворен 15 24 5 0.3 2080 1260 26000 31000 7
  ZZ 24 5 0.3 2080 1260 26000    
  2RS 24 5 0.3 2080 1260 17000    
  6803 отворен 17 26 5 0.3 2230 1460 24000 28000 8
  ZZ 26 5 0.3 2230 1460 24000    
  2RS 26 5 0.3 2230 1460 15000    
  6804 отворен 20 32 7 0.3 4000 2470 21000 25000 19
  ZZ 32 7 0.3 4000 2470 21000    
  2RS 32 7 0.3 4000 2470 13000    
  6805 отворен 25 37 7 0.3 4300 2950 18000 21000 22
  ZZ 37 7 0.3 4300 2950 18000    
  2RS 37 7 0.3 4300 2950 10000    
  6806 отворен 30 42 7 0.3 4700 3650 15000 18000 26
  ZZ 42 7 0.3 4700 3650 15000    
  2RS 42 7 0.3 4700 3650 8800    
  6807 отворен 35 47 7 0.3 4900 4050 13000 16000 29
  ZZ 47 7 0.3 4900 4050 13000    
  2RS 47 7 0.3 4900 4050 7600    
  6808 отворен 40 52 7 0.3 5100 4400 12000 14000 33
  ZZ 52 7 0.3 5100 4400 12000    
  2RS 52 7 0.3 5100 4400 6700    
  6809 отворен 45 58 7 0.3 5350 4950 11000 12000 40
  ZZ 58 7 0.3 5350 4950 11000    
  2RS 58 7 0.3 5350 4950 5900    

  121

  Радијални топчести лежишта е многу популарен вид на тркалачки лежишта. Основниот тип се состои од надворешниот прстен, внатрешен прстен, сет на топки, и сет на кафез. Кодот за идентификација на типот е 6.

  Радијални топчести лежишта се користат главно за лого чиста радијална товари и може да биде способен да носи одреден аксијални товари. Кога радијални топчести лежишта носат чиста радијална товари, тој контактирајте агол е нула. Ако радијални топчести лежишта имаат поголеми радијален зазор, тие ќе се претстават како аголна контакт топчести лежишта. коефициентот на триење на радијални топчести лежишта е многу ниска, и за ограничување на брзината на длабоко жлебот е многу висок. Затоа, радијални топчести лежишта се супериорни во однос нафрли топчести лежишта, а под околности на голема брзина и голема оптоварување на оска.

  60, 62,63, 67, 68,69 и 1600 серија радијални топчести лежишта се претежно направени од челик Овен во облик на кафез, но исто така и инженеринг пластика кафез и бакар кафез. Запечатени лежишта е опремен со посебни маст за подмачкување на лежишта според различни услови на употреба.

  Главните структурни форма

  А. радијални топчести лежишта 60, 62,63,67, 68 и 1600 серијата

  B. радијални топчести лежишта со предвремени прстен жлебот е 6000-N, N-6200, 6300-N, 6700-N, N-6800, 6900 и 1600-N-N тип;

  C. топчесто лежиште со штит на една страна: како 6000-Z, итн

  со штит на двете страни: како 6000-ЗЗ, итн

  A радијални топчести лежишта со запечатување прстен (контакт тип), како и 6200-RS, итн;

  со запечатување прстени на две странични (контакт тип), како 6200-2RS, итн

  A радијални топчести лежишта со запечатување прстен (светло контакт тип), како и 6200-Rz, итн;

  со запечатување прстени на две странични (светло контакт тип), како 6000-2RZ, итн

  60, 62,63,67, 68 и 1600 серија радијални топчести лежишта се користат во модел авиони, далечински контрола на возила, машини, мотор, пумпа за вода, земјоделски машини, текстилни машини, итн Во согласност со барањата на корисникот , SHB се во можност да произведе радијални топчести лежишта на напредни прецизност (P0, P6, П5), разни дозвола групи, посебни вибрации и бучава барања (Z1, Z2 или V1, V2).


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!