за нас

Ningbo SHENHE лого CO., Ltd, основана во 1995 година, се наоѓа во Ningbo Сити, кој е на јужниот брег на заливот Хангжу Море премин мост. SHB е професионална производител на минијатурни и мали прецизност радијални топчести лежишта, само-израмнувачки топчесто лежиште, четири точки за контакт топчести лежишта и нестандардни топчесто лежиште.

По стабилен развој на 23 години, SHB е сопственик на фабрика површина од 40.000 квадратни метри, со супер дробење линија за производство и монтажа автоматска линија за производство, како и други напредни обработка и тестирање на опрема од повеќе од 200 единици, кои constitude комплетна мерење, анализа и систем за тестирање. На капацитет за производство е во состојба да произведе 50 милиони поставува на минијатурни и мали топчести лежишта. Нашите производи може да се примени на автомобил, мотоцикл мотор, електрични апарати и високо квалитетен електричен алат. Покрај тоа, производството на автомобили со лого ужива посебна област, специјално доделени лице и производствена линија. Производот има стабилен и сигурен квалитет на долг живот, со голема брзина и врвен оптоварување, освојување на довербата на корисниците. Shenhe Имајќи го покрива домашниот пазар и на пазарот во САД, Европа, Јапонија, Тајван, Југоисточна Азија и во други земји и региони.

Компанијата основана и имплементиран модерната структура за управување, се применуваат на интегрален систем за управување, систем за управување поле 5S и Kanban култура, контрола на производството на автомобилски лежишта со ISO / TS 16949: 2009 Систем за управување со квалитет, и не-автомобилската лого со ISO9001: 2008 за квалитет систем за управување со

F07) [1% НВ ~ NIGTK $) 3HM0IU


WhatsApp Online Chat !