Автомобилство Управниот лого уред

Краток опис:

Автомобилство Имајќи уредот за управување припаѓа на радијални топчести лежишта. Радијални топчести лежишта се користат главно за лого чиста радијална товари и може да биде способен да носи одреден аксијални товари. Автомобилство Имајќи уредот за управување бара специјален канал искривување и намалување замав. Во согласност со барањата на клиентите, опрема и работна состојба, техничката параметар може да биде дизајнирана. Прецизноста е во можност да стигнат до П5.


 • Мин.нарачката Количина: 20.000 поставува / цел
 • Време на испорака: 45 дена по нарачка
 • Порт: Шангај, Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  бренд:

  SHB или според условот на купувачи

  Прецизност:

  P0, P6, П5, P4

  Пребивањето:

  C2, C0, C3, C4, C5

  цврстина:

  HRC 60-65

  вибрации:

  Z1V1, Z2V2, Z3V3, Z4V4

  Прстени Материјал:

  Gcr15

  Кафезите Материјал:

  SPCC, PA46, PA66, бакар, не'рѓосувачки челик

  Печати Тип:

  ЗЗ, LLB, Z, LB, LLH, LLU, РС, 2RS, РЖ, 2RZ

  пакување:

  Цевка, палети, rustproof хартија, картон, единечно

  Стандардот за квалитет:

  ISO / TS1 6949: 2009, ISO 9001: 2008

   Автомобилство Управниот лого уред
  Имајќи бр Граница димензии (мм) Основните оптоварувања (N) Маса (g)
  d D b B Cr Кор
  SL90102 17,8 30 7 7 4650 2580 16
  2027 17,8 28 10 10 2230 1460 14
  2013 19 35 7 7 4000 2470 28,5
  SL90101 20 36 9 9 6400 3700 31,5
  SL90119 20 34 7 7 4000 2470 24,5
  SL90125 22 42 9 9 7900 4500  
  SL90107 22 36 9 9 5050 3080  
  SL90129 22 41 9 9 7900 4500  

  Автомобилство Управниот лого уред belongs to deep groove ball bearings. Deep groove ball bearings are mainly used for bearing pure radial loads and can be capable of bearing certain axial loads. Automotive Steering Device Bearing requires special groove curvature and decreasing swing. According to the requirements of customer, the equipment and its working condition, the technical parameter could be designed. The precision is able to reach P5.


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Онлајн Chat!