Автомобилство Управниот лого уред

Краток опис:

Автомобилство Имајќи уредот за управување припаѓа на радијални топчести лежишта. Радијални топчести лежишта се користат главно за лого чиста радијална товари и може да биде способен да носи одреден аксијални товари. Автомобилство Имајќи уредот за управување бара специјален канал искривување и намалување замав. Во согласност со барањата на клиентите, опрема и работна состојба, техничката параметар може да биде дизајнирана. Прецизноста е во можност да стигнат до П5.


 • Мин.нарачката Количина: 20.000 поставува / цел
 • Време на испорака: 45 дена по нарачка
 • Порт: Шангај, Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  бренд:

  SHB или според условот на купувачи

  Прецизност:

  P0, P6, П5, P4

  Пребивањето:

  C2, C0, C3, C4, C5

  цврстина:

  HRC 60-65

  вибрации:

  Z1V1, Z2V2, Z3V3, Z4V4

  Прстени Материјал:

  Gcr15

  Кафезите Материјал:

  SPCC, PA46, PA66, бакар, не'рѓосувачки челик

  Печати Тип:

  ЗЗ, LLB, Z, LB, LLH, LLU, РС, 2RS, РЖ, 2RZ

  пакување:

  Цевка, палети, rustproof хартија, картон, единечно

  Стандардот за квалитет:

  ISO / TS1 6949: 2009, ISO 9001: 2008

   Автомобилство Управниот лого уред
  Имајќи бр Граница димензии (мм) Основните оптоварувања (N) Маса (g)
  d D b B Cr Кор
  SL90102 17,8 30 7 7 4650 2580 16
  2027 17,8 28 10 10 2230 1460 14
  2013 19 35 7 7 4000 2470 28,5
  SL90101 20 36 9 9 6400 3700 31,5
  SL90119 20 34 7 7 4000 2470 24,5
  SL90125 22 42 9 9 7900 4500  
  SL90107 22 36 9 9 5050 3080  
  SL90129 22 41 9 9 7900 4500  

  Автомобилство Управниот лого уредприпаѓа на радијални топчести лежишта. Радијални топчести лежишта се користат главно за лого чиста радијална товари и може да биде способен да носи одреден аксијални товари. Автомобилство Управниот лого уредбара специјален канал искривување и намалување замав. Во согласност со барањата на клиентите, опрема и работна состојба, техничката параметар може да биде дизајнирана. Прецизноста е во можност да стигнат до П5.


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Онлајн Chat!