Двоен ред аголна контакт топчесто лежиште

Краток опис:

аголна контакт топчести лежишта се состојат од надворешниот прстен, внатрешен прстен, еден сет на топки, а кафез. Овие лежишта се особено погодна за носење во комбинација радијално оптоварување и оптоварување на оска истовремено и чисто аксијално оптоварување и тие може да се стабилно возење со голема брзина.


 • Мин.нарачката Количина: 20.000 поставува / цел
 • Време на испорака: 45 дена по нарачка
 • Порт: Шангај, Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  бренд:

  SHB или според условот на купувачи

  Број на ред:

  двојно

  Транспорт Насока:

  Радијални и Аксијално

  Прецизност:

  P0, P6, П5, P4

  Пребивањето:

  C2, C0, C3, C4, C5

  цврстина:

  HRC 60-65

  Прстени Материјал:

  Gcr15

  Кафезите Материјал:

  SPCC, PA46, PA66, бакар, не'рѓосувачки челик

  Печати Тип:

  ЗЗ, LLB, Z, LB, LLH, LLU, РС, 2RS, РЖ, 2RZ

  пакување:

  Цевка, палети, rustproof хартија, картон, единечно

  Стандардот за квалитет:

  ISO / TS1 6949: 2009, ISO 9001: 2008

  Двоен ред аголна контакт топчести лежишта
  Имајќи бр Граница димензии (мм) Основните оптоварувања (N) Ограничување на брзина (rpm) Маса (g)
  d D B rsmin Cr Кор маст Нафта
  3200 5200 отворен 10 30 14,3 0,6 7350 5350 16000 20000 51
  ZZ 30 14,3 0,6 7000 4550 16000    
  2RS 30 14,3 0,6 7000 4550 16000    
  3201 5201 отворен 12 32 15,9 0,6 9700 7150 15000 18000 58
  ZZ 32 15,9 0,6 9000 6300 15000    
  2RS 32 15,9 0,6 9000 6300 15000    
  3202 5202 отворен 15 35 15,9 0,6 11200 7450 14000 16000 66
  ZZ 35 15,9 0,6 9000 6950 14000    
  2RS 35 15,9 0,6 9000 6950 14000    
  3203 5203 отворен 17 40 17,5 0,6 14000 8650 11000 14000 96
  ZZ 40 17,5 0,6 12700 8350 11000    
  2RS 40 17,5 0,6 12700 8350 11000    
  Двоен ред аголна контакт топчести лежишта
  Имајќи бр Граница димензии (мм) Основните оптоварувања (N) Маса (g)
  d D B rsmin Cr Кор
   30/5  2RS 5 14 7 0,6 1810 950 0,008
  ZZ 14 7 0,6 1810 950 0,008
   30/6  2RS 6 17 9 0,6 3100 1400 0.01
  ZZ 17 9 0,6 3100 1400 0.01
   30/7  2RS 7 19 10 0,6 3650 1700 0,012
  ZZ 19 10 0,6 3650 1700 0,012
   30/8  2RS 8 22 11 0,6 5200 2610 0.02
  ZZ 22 11 0,6 5200 2610 0.02
  3000 2RS 10 26 12 0,6 5700 3250 0.022
  ZZ 26 12 0,6 5700 3250 0.022
  3001 2RS 12 28 12 0,6 6200 3750 0.025
  ZZ 28 12 0,6 6200 3750 0.025
  3002 2RS 15 32 13 0,6 8600 5400 0.036
  ZZ 32 13 0,6 8600 5400 0.036
  3802 2RS 24 7 0,6 2340 1880 0,009
  ZZ 24 7 0,6 2340 1880 0,009
  3003 2RS 17 35 14 0,6 9200 6200 0,042
  ZZ 35 14 0,6 9200 6200 0,042
  3803 2RS 26 7 0,6 2480 2100 0,016
  ZZ 26 7 0,6 2480 2100 0,016
  3004 2RS 20 42 16 0,6 14500 9600 0.08
  ZZ 42 16 0,6 14500 9600 0.08
  3804 2RS 32 10 0,6 5600 4850 0.02
  ZZ 32 10 0,6 5600 4850 0.02
  3005 2RS 25 47 16 0,6 15500 11100 0.1
  ZZ 47 16 0,6 15500 11100 0.1
  3805 2RS 37 10 0,6 6000 5600 0.025
  ZZ 37 10 0,6 6000 5600 0.025
  5200 2RS 10 30 14 0,6 7410 4300 0.051
  ZZ 30 14 0,6 7410 4300 0.051
  5300 2RS 35 19 0,6 10100 5600 0.092
  ZZ 35 19 0,6 10100 5600 0.092
  5201 2RS 12 32 15,9 0,6 10100 5600 0,058
  ZZ 32 15,9 0,6 10100 5600 0,058
  5301 2RS 37 19 0,6 13000 7300 0,109
  ZZ 37 19 0,6 13000 7300 0,109
  5202 2RS 15 35 15,9 0,6 11200 6800 0,066
  ZZ 35 15,9 0,6 11200 6800 0,066
  5302 2RS 42 19 0,6 15100 9150 0.13
  ZZ 42 19 0,6 15100 9150 0.13
  5203 2RS 17 40 17,5 0,6 14000 8650 0,096
  ZZ 40 17,5 0,6 14000 8650 0,096
  5303 2RS 47 22,2 0,6 21200 12500 0.18
  ZZ 47 22,2 0,6 21200 12500 0.18
  5204 2RS 20 47 20,6 0,6 18600 12000 0.16
  ZZ 47 20,6 0,6 18600 12000 0.16
  5304 2RS 52 22,2 0,6 22100 14300 0.22
  ZZ 52 22,2 0,6 22100 14300 0.22
  4200A 10 30 14 0,6 9230 5200 0.049
  4201A 12 32 14 0,6 10600 6200 0.053
  4301A 37 17 0,6 13000 7800 0.092
  4202A 15 35 14 0,6 11900 7500 0,059
  4302A 42 17 0,6 14800 9500 0.12
  4203A 17 40 16 0,6 14800 9500 0.09
  4303A 47 19 0,6 19500 13200 0.16
  4204A 20 47 18 0,6 17800 12500 0.14
  4304A 52 21 0,6 23400 16000 0.21

  аголна контакт топчести лежишта се состојат од надворешниот прстен, внатрешен прстен, еден сет на топки, а кафез. Овие лежишта се особено погодна за носење во комбинација радијално оптоварување и оптоварување на оска истовремено и чисто аксијално оптоварување и тие може да се стабилно возење со голема брзина.

   

  двоен ред аголна контакт топчести лежишта се способни за спроведување комбинирани радијални и аксијални товари, и може да ја ограничи или насока преместувања на шахтите. контактот агол на овие лежишта е 32 °. Споредба на withe двојната правец нафрли топчести лежишта, ограничувањето на брзината е висока и вкочанетост е добро. Овие лежишта, исто така, можат да ги извршуваат голем вртлив момент, широко се користи во предната осовина воланот на автомобили.


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Онлајн Chat!