Четири Точка контакт топчести лежишта

Краток опис:

Четири точки за контакт топчесто лежиште е еден вид на меч насока еден ред аголна контакт топчести лежишта. Поради исклучителен дизајн на водопроводен канал браздите на внатрешен прстен и надворешниот прстен, постојат две точки на контакт меѓу секоја водопроводен канал ритам и една топка. контактот агол е 35 °. Овие лежишта се во можност да ги аксијални товари во двојен насоки. ограничувањата на брзината на овие лежишта се многу високи и тие се особено погоден непријател апликации со голема брзина.


 • Мин.нарачката Количина: 20.000 поставува / цел
 • Време на испорака: 45 дена по нарачка
 • Порт: Шангај, Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  бренд:

  SHB или според условот на купувачи

  Број на ред:

  еден

  Транспорт Насока:

  Радијални и Аксијално

  Прецизност:

  P0, P6, П5, P4

  Пребивањето:

  C2, C0, C3, C4, C5

  цврстина:

  HRC 60-65

  Прстени Материјал:

  Gcr15

  Кафезите Материјал:

  SPCC, PA46, PA66, бакар, не'рѓосувачки челик

  Печати Тип:

  ЗЗ, LLB, Z, LB, LLH, LLU, РС, 2RS, РЖ, 2RZ

  пакување:

  Цевка, палети, rustproof хартија, картон, единечно

  Стандардот за квалитет:

  ISO / TS1 6949: 2009, ISO 9001: 2008

  Четири Точка контакт топчести лежишта
  Имајќи бр Граница димензии (мм) Основните оптоварувања (N) Маса (g)
  d D B rsmin 动 Cr 静 Кор
  QJ104ZZ 20 42 12 0,6 9780 5250 69
  QJ105ZZ 25 47 12 0,6 10470 6060 80
  QJ203ZZ 17 40 12 0,6 9020 4520 66
  QJ204ZZ 20 47 14 1 12100 6260 106
  QJ906ZZ 30 47 9 0.3 10700 9260 48

  Четири точки за контакт топчесто лежиште е еден вид на меч насока еден ред аголна контакт топчести лежишта. Поради исклучителен дизајн на водопроводен канал браздите на внатрешен прстен и надворешниот прстен, постојат две точки на контакт меѓу секоја водопроводен канал ритам и една топка. контактот агол е 35 °. Овие лежишта се во можност да ги аксијални товари во двојен насоки. ограничувањата на брзината на овие лежишта се многу високи и тие се особено погоден непријател апликации со голема брзина.

  А четири-точка на контакт топчесто лежиште е составен од еден надворешниот прстен со "праска форма" секција водопроводен канал ритам, еден пар на две-парче внатрешен прстен, и еден склоп f топката во собата со машински месинг кафез, формирајќи четири точка на контакт. четири точка на контакт топчести лежишта главно се користи во апликации на алатни машини, преносот на електрична енергија на големи дизел мотори, како поддршка и вршење оптоварување на удар. 


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Онлајн Chat!