Имајќи мотоцикл мотор

Краток опис:

лого мотоцикл мотор припаѓа на радијални топчести лежишта. Радијални топчести лежишта се користат главно за лого чиста радијална товари и може да биде способен да носи одреден аксијални товари. лого мотоцикл мотор е опремен со азот-подобрена држачот. И прстени се третираат со третман азот. Така овој вид на лого има карактеристика на долг живот, со голема брзина и високо оптоварување. Во согласност со барањата на клиентите, опрема и работна состојба, техничката параметар може да биде дизајнирана. Прецизноста е во можност да стигнат до П5


 • Мин.нарачката Количина: 20.000 поставува / цел
 • Време на испорака: 45 дена по нарачка
 • Порт: Шангај, Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  бренд:

  SHB или според условот на купувачи

  Прецизност:

  P0, P6, П5, P4

  Пребивањето:

  C2, C0, C3, C4, C5

  цврстина:

  HRC 60-65

  вибрации:

  Z1V1, Z2V2, Z3V3, Z4V4

  Прстени Материјал:

  Gcr15

  Кафезите Материјал:

  SPCC, PA46, PA66, бакар, не'рѓосувачки челик

  Печати Тип:

  ЗЗ, LLB, Z, LB, LLH, LLU, РС, 2RS, РЖ, 2RZ

  пакување:

  Цевка, палети, rustproof хартија, картон, единечно

  Стандардот за квалитет:

  ISO / TS1 6949: 2009, ISO 9001: 2008

  Имајќи мотоцикл мотор
  Имајќи бр Граница димензии (мм) Cr Кор Ограничи брзини (r / min) маса
  d D B N маст Нафта (G)
  6204 / P5 20 47 14 12790 6580 15000 18000 104
  62/22 / P5 22 50 14 12900 6800 14000 16000 119
  6205 / P5 25 52 15 14020 7880 13000 15000 129
  6205 * 1 / P5 25 58 15 17830 9590 11000 13000 171
  6205 * 2 / P5 25 52 14 14020 7880 13000 15000 111
  6303 * 3-3 / П5 17 42 13 11440 5430 15000 18000 76
  6304 / P5 20 52 15 15900 7900 14000 17000 145
  63/22 * 2 / P5 22 56 15 18400 9300 13000 16000 154
  63/22 / P5 22 56 16 20700 10420 13000 16000 179
  61902 15 28 7 4350 2260 26000 30000 15
  61904 20 37 9 6400 3700 19000 22000 37
  61905 25 42 9 7050 4550 16000 19000 42
  61804 20 32 7 4000 2470 22000 26000 17
  61805 25 37 7 4300 2950 18000 22000 21
  16002 / P6 15 32 8 5600 2830 24000 28000 25
  16003 17 35 8 6000 3250 22000 26000 32

  лого мотоцикл мотор припаѓа на радијални топчести лежишта. Радијални топчести лежишта се користат главно за лого чиста радијална товари и може да биде способен да носи одреден аксијални товари. лого мотоцикл мотор е опремен со азот-подобрена држачот. И прстени се третираат со третман азот. Така овој вид на лого има карактеристика на долг живот, со голема брзина и високо оптоварување. Во согласност со барањата на клиентите, опрема и работна состојба, техничката параметар може да биде дизајнирана. Прецизноста е во можност да стигнат до П5.


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Онлајн Chat!