1600 Series Deep Groove Ball Bearings

Përshkrim i shkurtër:

Thellë duke mbajtur topin zakon është një lloj shumë të popullarizuara të vinçave kodrina. Tipi themelor përbëhet nga një unazë e jashtme, nje unaze e brendshme, një grup të topa dhe një grup i kafaz. Kodi Identifikimi lloji është 6. kushineta thellë topin brazdë janë përdorur kryesisht për të mbajtur ngarkesa të pastër radiale dhe mund të jetë në gjendje të mbajtur ngarkesa të caktuara axial. Kur kushineta topin brazdë të thellë mbajnë ngarkesa të pastër radiale, ai kontaktoni kënd është zero. Koeficienti fërkimi i kushineta topin brazdë të thellë është shumë e ulët, dhe kufiri i shpejtësisë i brazdë të thellë është shumë e lartë.


 • Min.urdhër Sasia: 20000 sets / rendit
 • Kohë për dorëzim: 45 ditë pas urdhërimin
 • Port: Shanghai, Ningbo
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  markë:

  SHB ose sipas kërkesës së klientit

  Seria:

  60,62,63,67,68,69,1600 seri

  ndarja:

  jo

  Numri i Row:

  i vetëm

  Drejtimi Load:

  radial

  Precision:

  P0, P6, P5, P4

  Pastrimi:

  C2, C0, C3, C4, C5

  zahmet:

  HRC 60-65

  Vibration:

  Z1V1, Z2V2, Z3V3, Z4V4

  Rings Materiali:

  GCR15

  Kafaze Materiali:

  SPCC, PA46, PA66, bakri, çelik

  Seals Lloji:

  ZZ, LLB, Z, LB, LLH, LLU, RS, 2RS, RZ, 2RZ

  Paketimi:

  Tube, paletë, Rustproof Paper, kartoni, Single

  Quality Standard:

  ISO / TS1 6949: 2009, ISO 9001: 2008

  Duke No. Dimensionet kufitare (mm) ratings themelore ngarkesës (N) shpejtësi të kufizuar (RPM) Masiv (g)
  d D B rsmin Cr cor graso vaj
  16001 hapur 12 28 7 0.3 5100 2390 26000 30000 19
  ZZ 28 7 0.3 5100 2390 26000    
  2RS 28 7 0.3 5100 2390      
  16002 hapur 15 32 8 0.3 5600 2830 22000 26000 25
  ZZ 32 8 0.3 5600 2830 22000    
  2RS 32 8 0.3 5600 2830      
  16003 hapur 17 35 8 0.3 6800 3350 20000 24000 32
  ZZ 35 8 0.3 6800 3350 20000    
  2RS 35 8 0.3 6800 3350      
  16004 hapur 20 42 8 0.3 7900 4500 18000 21000 51
  ZZ 42 8 0.3 7900 4500 18000    
  2RS 42 8 0.3 7900 4500      
  16005 hapur 25 47 8 0.3 8350 5100 15000 18000 60
  ZZ 47 8 0.3 8350 5100 15000    
  2RS 47 8 0.3 8350 5100      
  16006 hapur 30 55 9 0.3 11200 7350 13000 15000 91
  ZZ 55 9 0.3 11200 7350 13000    
  2RS 55 9 0.3 11200 7350      

  121

  Thellë duke mbajtur topin zakon është një lloj shumë të popullarizuara të vinçave kodrina. Tipi themelor përbëhet nga një unazë e jashtme, nje unaze e brendshme, një grup të topa dhe një grup i kafaz. Kodi Identifikimi lloj është 6.

  kushineta topin brazdë të thellë janë përdorur kryesisht për të mbajtur ngarkesa të pastër radiale dhe mund të jetë në gjendje të mbajtur ngarkesa të caktuara axial. Kur kushineta topin brazdë të thellë mbajnë ngarkesa të pastër radiale, ai kontaktoni kënd është zero. Nëse kushineta topin brazdë të thellë kanë pastrimin madhe radiale, ata do të kryejnë si kushineta këndore top kontakt. Koeficienti fërkimi i kushineta topin brazdë të thellë është shumë e ulët, dhe kufiri i shpejtësisë i brazdë të thellë është shumë e lartë. Prandaj, të thellë duke mbajtur topin zakon janë superiore për kushineta rras topin, ndërsa nën rrethana të shpejtësisë së lartë dhe ngarkesë të madhe axial.

  Kushineta 60, 62,63, 67, 68,69 dhe 1600 seri topin brazdë të thellë janë bërë kryesisht nga pjatë çeliku ram-formë kafazi, por edhe inxhinieri plastike kafaz dhe kafaz bakrit. Duke mbajtur mbyllur është e pajisur me yndyrat lubricating të veçantë për kushineta sipas kushteve të ndryshme të përdorimit.

  forma kryesore strukturore

  A. thellë sferë duke 60, 62,63,67, 68 dhe 1600 seri

  B. Topi ulluk thellë duke mbajtur me unazë parakohshme ullukut është 6000-N, 6200-N, 6300-N, 6700-N, 6800-N, 6900-N dhe tip 1600 N;

  C. thellë zakon topin me mburoja në njërën anë: si 6000-Z, etj

  me mburojë në të dy anët: si 6000-ZZ, etj

  Një top thellë brazdë me një unazë vulosës (tipi kontakt), si 6200-RS, etj;

  me nënshkrimin unazat në dy anët (tipi kontaktit), si 6200-2RS, etj

  Një top thellë brazdë me një unazë vulosës (tipit dritë kontakt), si 6200-RZ, etj;

  me nënshkrimin unaza në dy anët (lloji dritë kontaktit), si 6000-2RZ, etj

  60, 62,63,67, 68 dhe 1600 kushineta topin seri brazdë të thellë janë përdorur gjerësisht në avion model, automjetet me telekomandë, vegla makine, motor, pompë uji, makineri bujqësore, makineri tekstile, etj Sipas kërkesave të përdoruesit , SHB janë në gjendje për të prodhuar duke mbajtur topin brazdë të thellë e saktësi të avancuar (P0, P6, P5), grupe të ndryshme të pastrimit, dridhje të veçantë dhe kërkesat e zhurmës (Z1, Z2 ose V1, V2).


 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat!