62 Series Deep Groove Ball Bearings

Përshkrim i shkurtër:

Thellë duke mbajtur topin zakon është një lloj shumë të popullarizuara të vinçave kodrina. Tipi themelor përbëhet nga një unazë e jashtme, nje unaze e brendshme, një grup të topa dhe një grup i kafaz. Kodi Identifikimi lloji është 6. kushineta thellë topin brazdë janë përdorur kryesisht për të mbajtur ngarkesa të pastër radiale dhe mund të jetë në gjendje të mbajtur ngarkesa të caktuara axial. Kur kushineta topin brazdë të thellë mbajnë ngarkesa të pastër radiale, ai kontaktoni kënd është zero. Koeficienti fërkimi i kushineta topin brazdë të thellë është shumë e ulët, dhe kufiri i shpejtësisë i brazdë të thellë është shumë e lartë.


 • Min.urdhër Sasia: 20000 sets / rendit
 • Kohë për dorëzim: 45 ditë pas urdhërimin
 • Port: Shanghai, Ningbo
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  markë:

  SHB ose sipas kërkesës së klientit

  Seria:

  60,62,63,67,68,69,1600 seri

  ndarja:

  jo

  Numri i Row:

  i vetëm

  Drejtimi Load:

  radial

  Precision:

  P0, P6, P5, P4

  Pastrimi:

  C2, C0, C3, C4, C5

  zahmet:

  HRC 60-65

  Vibration:

  Z1V1, Z2V2, Z3V3, Z4V4

  Rings Materiali:

  GCR15

  Kafaze Materiali:

  SPCC, PA46, PA66, bakri, çelik

  Seals Lloji:

  ZZ, LLB, Z, LB, LLH, LLU, RS, 2RS, RZ, 2RZ

  Paketimi:

  Tube, paletë, Rustproof Paper, kartoni, Single

  Quality Standard:

  ISO / TS1 6949: 2009, ISO 9001: 2008

  62 Series Deep Groove Ball Bearings
  Duke No. Dimensionet kufitare (mm) ratings themelore ngarkesës (N) shpejtësi të kufizuar (RPM) Masiv (g)
  d D B rsmin Cr cor graso vaj
  624 hapur 4 13 5 0.2 1310 490 42000 49000 3.2
  ZZ 13 5 0.2 1310 490 42000    
  2RS 13 5 0.2 1310 490      
  625 hapur 5 16 5 0.3 1760 680 37000 44000 5.2
  ZZ 16 5 0.3 1760 680 37000    
  2RS 16 5 0.3 1760 680      
  626 hapur 6 19 6 0.3 2340 885 34000 40000 8.1
  ZZ 19 6 0.3 2340 885 34000    
  2RS 19 6 0.3 2340 885      
  627 hapur 7 22 7 0.3 3350 1400 32000 37000 13
  ZZ 22 7 0.3 3350 1400 32000    
  2RS 22 7 0.3 3350 1400      
  628 hapur 8 24 8 0.3 4000 1590 31000 36000 17
  ZZ 24 8 0.3 4000 1590 31000    
  2RS 24 8 0.3 4000 1590      
  629 hapur 9 26 8 0.6 4550 1960 30000 35000 20
  ZZ 26 8 0.6 4550 1960 30000    
  2RS 26 8 0.6 4550 1960      
  6200 hapur 10 30 9 0.6 5100 2390 25000 30000 32
  ZZ 30 9 0.6 5100 2390 25000    
  2RS 30 9 0.6 5100 2390 18000    
  6201 hapur 12 32 10 0.6 6100 2750 22000 26000 37
  ZZ 32 10 0.6 6100 2750 22000    
  2RS 32 10 0.6 6100 2750 16000    
  6202 hapur 15 35 11 0.6 7750 3600 19000 23000 45
  ZZ 35 11 0.6 7750 3600 19000    
  2RS 35 11 0.6 7750 3600 15000    
  6203 hapur 17 40 12 0.6 9600 4600 18000 21000 66
  ZZ 40 12 0.6 9600 4600 18000    
  2RS 40 12 0.6 9600 4600 12000    
  6204 hapur 20 47 14 1 1280 6650 16000 18000 106
  ZZ 47 14 1 1280 6650 16000    
  2RS 47 14 1 1280 6650 10000    
  6205 hapur 25 52 15 1 1400 7850 13000 15000 128
  ZZ 52 15 1 1400 7850 13000    
  2RS 52 15 1 1400 7850 8900    
  6206 hapur 30 62 16 1 1950 1130 11000 13000 199
  ZZ 62 16 1 1950 1130 11000    
  2RS 62 16 1 1950 1130 7300    

  121

  Thellë duke mbajtur topin zakon është një lloj shumë të popullarizuara të vinçave kodrina. Tipi themelor përbëhet nga një unazë e jashtme, nje unaze e brendshme, një grup të topa dhe një grup i kafaz. Kodi Identifikimi lloj është 6.

  kushineta topin brazdë të thellë janë përdorur kryesisht për të mbajtur ngarkesa të pastër radiale dhe mund të jetë në gjendje të mbajtur ngarkesa të caktuara axial. Kur kushineta topin brazdë të thellë mbajnë ngarkesa të pastër radiale, ai kontaktoni kënd është zero. Nëse kushineta topin brazdë të thellë kanë pastrimin madhe radiale, ata do të kryejnë si kushineta këndore top kontakt. Koeficienti fërkimi i kushineta topin brazdë të thellë është shumë e ulët, dhe kufiri i shpejtësisë i brazdë të thellë është shumë e lartë. Prandaj, të thellë duke mbajtur topin zakon janë superiore për kushineta rras topin, ndërsa nën rrethana të shpejtësisë së lartë dhe ngarkesë të madhe axial.

  Kushineta 60, 62,63, 67, 68,69 dhe 1600 seri topin brazdë të thellë janë bërë kryesisht nga pjatë çeliku ram-formë kafazi, por edhe inxhinieri plastike kafaz dhe kafaz bakrit. Duke mbajtur mbyllur është e pajisur me yndyrat lubricating të veçantë për kushineta sipas kushteve të ndryshme të përdorimit.

  forma kryesore strukturore

  A. thellë sferë duke 60, 62,63,67, 68 dhe 1600 seri

  B. Topi ulluk thellë duke mbajtur me unazë parakohshme ullukut është 6000-N, 6200-N, 6300-N, 6700-N, 6800-N, 6900-N dhe tip 1600 N;

  C. thellë zakon topin me mburoja në njërën anë: si 6000-Z, etj

  me mburojë në të dy anët: si 6000-ZZ, etj

  Një top thellë brazdë me një unazë vulosës (tipi kontakt), si 6200-RS, etj;

  me nënshkrimin unazat në dy anët (tipi kontaktit), si 6200-2RS, etj

  Një top thellë brazdë me një unazë vulosës (tipit dritë kontakt), si 6200-RZ, etj;

  me nënshkrimin unaza në dy anët (lloji dritë kontaktit), si 6000-2RZ, etj

  60, 62,63,67, 68 dhe 1600 kushineta topin seri brazdë të thellë janë përdorur gjerësisht në avion model, automjetet me telekomandë, vegla makine, motor, pompë uji, makineri bujqësore, makineri tekstile, etj Sipas kërkesave të përdoruesit , SHB janë në gjendje për të prodhuar duke mbajtur topin brazdë të thellë e saktësi të avancuar (P0, P6, P5), grupe të ndryshme të pastrimit, dridhje të veçantë dhe kërkesat e zhurmës (Z1, Z2 ose V1, V2).


 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat!