63 Series Deep Groove Ball Bearings

Përshkrim i shkurtër:

Thellë duke mbajtur topin zakon është një lloj shumë të popullarizuara të vinçave kodrina. Tipi themelor përbëhet nga një unazë e jashtme, nje unaze e brendshme, një grup të topa dhe një grup i kafaz. Kodi Identifikimi lloji është 6. kushineta thellë topin brazdë janë përdorur kryesisht për të mbajtur ngarkesa të pastër radiale dhe mund të jetë në gjendje të mbajtur ngarkesa të caktuara axial. Kur kushineta topin brazdë të thellë mbajnë ngarkesa të pastër radiale, ai kontaktoni kënd është zero. Koeficienti fërkimi i kushineta topin brazdë të thellë është shumë e ulët, dhe kufiri i shpejtësisë i brazdë të thellë është shumë e lartë.


 • Min.urdhër Sasia: 20000 sets / rendit
 • Kohë për dorëzim: 45 ditë pas urdhërimin
 • Port: Shanghai, Ningbo
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  markë:

  SHB ose sipas kërkesës së klientit

  Seria:

  60,62,63,67,68,69,1600 seri

  ndarja:

  jo

  Numri i Row:

  i vetëm

  Drejtimi Load:

  radial

  Precision:

  P0, P6, P5, P4

  Pastrimi:

  C2, C0, C3, C4, C5

  zahmet:

  HRC 60-65

  Vibration:

  Z1V1, Z2V2, Z3V3, Z4V4

  Rings Materiali:

  GCR15

  Kafaze Materiali:

  SPCC, PA46, PA66, bakri, çelik

  Seals Lloji:

  ZZ, LLB, Z, LB, LLH, LLU, RS, 2RS, RZ, 2RZ

  Paketimi:

  Tube, paletë, Rustproof Paper, kartoni, Single

  Quality Standard:

  ISO / TS1 6949: 2009, ISO 9001: 2008

  63 Series Deep Groove Ball Bearings
  Duke No. Dimensionet kufitare (mm) ratings themelore ngarkesës (N) shpejtësi të kufizuar (RPM) Masiv (g)
  d D B rsmin Cr cor graso vaj
  634 hapur 4 16 5 0.3 1760 680 37000 44000 5.1
  ZZ 16 5 0.3 1760 680 37000    
  2RS 16 5 0.3 1760 680      
  635 hapur 5 19 6 0.3 2340 885 34000 40000 8
  ZZ 19 6 0.3 2340 885 34000    
  2RS 19 6 0.3 2340 885      
  6300 hapur 10 35 11 0.6 8200 3500 23000 27000 53
  ZZ 35 11 0.6 8200 3500 23000    
  2RS 35 11 0.6 8200 3500 16000    
  6301 hapur 12 37 12 1 9700 4200 20000 24000 60
  ZZ 37 12 1 9700 4200 20000    
  2RS 37 12 1 9700 4200 15000    
  6302 hapur 15 42 13 1 11400 5450 17000 21000 82
  ZZ 42 13 1 11400 5450 17000    
  2RS 42 13 1 11400 5450 12000    
  6303 hapur 17 47 14 1 13500 6550 16000 19000 115
  ZZ 47 14 1 13500 6550 16000    
  2RS 47 14 1 13500 6550 11000    
  6304 hapur 20 52 15 1.1 15900 7900 14000 17000 144
  ZZ 52 15 1.1 15900 7900 14000    
  2RS 52 15 1.1 15900 7900 10000    

  121

  Thellë duke mbajtur topin zakon është një lloj shumë të popullarizuara të vinçave kodrina. Tipi themelor përbëhet nga një unazë e jashtme, nje unaze e brendshme, një grup të topa dhe një grup i kafaz. Kodi Identifikimi lloj është 6.

  kushineta topin brazdë të thellë janë përdorur kryesisht për të mbajtur ngarkesa të pastër radiale dhe mund të jetë në gjendje të mbajtur ngarkesa të caktuara axial. Kur kushineta topin brazdë të thellë mbajnë ngarkesa të pastër radiale, ai kontaktoni kënd është zero. Nëse kushineta topin brazdë të thellë kanë pastrimin madhe radiale, ata do të kryejnë si kushineta këndore top kontakt. Koeficienti fërkimi i kushineta topin brazdë të thellë është shumë e ulët, dhe kufiri i shpejtësisë i brazdë të thellë është shumë e lartë. Prandaj, të thellë duke mbajtur topin zakon janë superiore për kushineta rras topin, ndërsa nën rrethana të shpejtësisë së lartë dhe ngarkesë të madhe axial.

  Kushineta 60, 62,63, 67, 68,69 dhe 1600 seri topin brazdë të thellë janë bërë kryesisht nga pjatë çeliku ram-formë kafazi, por edhe inxhinieri plastike kafaz dhe kafaz bakrit. Duke mbajtur mbyllur është e pajisur me yndyrat lubricating të veçantë për kushineta sipas kushteve të ndryshme të përdorimit.

  forma kryesore strukturore

  A. thellë sferë duke 60, 62,63,67, 68 dhe 1600 seri

  B. Topi ulluk thellë duke mbajtur me unazë parakohshme ullukut është 6000-N, 6200-N, 6300-N, 6700-N, 6800-N, 6900-N dhe tip 1600 N;

  C. thellë zakon topin me mburoja në njërën anë: si 6000-Z, etj

  me mburojë në të dy anët: si 6000-ZZ, etj

  Një top thellë brazdë me një unazë vulosës (tipi kontakt), si 6200-RS, etj;

  me nënshkrimin unazat në dy anët (tipi kontaktit), si 6200-2RS, etj

  Një top thellë brazdë me një unazë vulosës (tipit dritë kontakt), si 6200-RZ, etj;

  me nënshkrimin unaza në dy anët (lloji dritë kontaktit), si 6000-2RZ, etj

  60, 62,63,67, 68 dhe 1600 kushineta topin seri brazdë të thellë janë përdorur gjerësisht në avion model, automjetet me telekomandë, vegla makine, motor, pompë uji, makineri bujqësore, makineri tekstile, etj Sipas kërkesave të përdoruesit , SHB janë në gjendje për të prodhuar duke mbajtur topin brazdë të thellë e saktësi të avancuar (P0, P6, P5), grupe të ndryshme të pastrimit, dridhje të veçantë dhe kërkesat e zhurmës (Z1, Z2 ose V1, V2).


 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat!