68 Series Deep Groove Ball Bearings

Përshkrim i shkurtër:

Thellë duke mbajtur topin zakon është një lloj shumë të popullarizuara të vinçave kodrina. Tipi themelor përbëhet nga një unazë e jashtme, nje unaze e brendshme, një grup të topa dhe një grup i kafaz. Kodi Identifikimi lloji është 6. kushineta thellë topin brazdë janë përdorur kryesisht për të mbajtur ngarkesa të pastër radiale dhe mund të jetë në gjendje të mbajtur ngarkesa të caktuara axial. Kur kushineta topin brazdë të thellë mbajnë ngarkesa të pastër radiale, ai kontaktoni kënd është zero. Koeficienti fërkimi i kushineta topin brazdë të thellë është shumë e ulët, dhe kufiri i shpejtësisë i brazdë të thellë është shumë e lartë.


 • Min.urdhër Sasia: 20000 sets / rendit
 • Kohë për dorëzim: 45 ditë pas urdhërimin
 • Port: Shanghai, Ningbo
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  markë:

  SHB ose sipas kërkesës së klientit

  Seria:

  60,62,63,67,68,69,1600 seri

  ndarja:

  jo

  Numri i Row:

  i vetëm

  Drejtimi Load:

  radial

  Precision:

  P0, P6, P5, P4

  Pastrimi:

  C2, C0, C3, C4, C5

  zahmet:

  HRC 60-65

  Vibration:

  Z1V1, Z2V2, Z3V3, Z4V4

  Rings Materiali:

  GCR15

  Kafaze Materiali:

  SPCC, PA46, PA66, bakri, çelik

  Seals Lloji:

  ZZ, LLB, Z, LB, LLH, LLU, RS, 2RS, RZ, 2RZ

  Paketimi:

  Tube, paletë, Rustproof Paper, kartoni, Single

  Quality Standard:

  ISO / TS1 6949: 2009, ISO 9001: 2008

  68 Series Deep Groove Ball Bearings
  Duke No. Dimensionet kufitare (mm) ratings themelore ngarkesës (N) shpejtësi të kufizuar (RPM) Masiv (g)
  d D B rsmin Cr cor graso vaj
  686 hapur 6 13 3.5 0.15 1080 440 39000 46000 1.9
  hapur 13 3.5 0.15 1080 440 39000    
  2RS 13 3.5 0.15 1080 440      
  689 hapur 9 17 4 0.2 1720 820 33000 39000 3.2
  ZZ 17 4 0.2 1720 820 33000    
  2RS 17 4 0.2 1720 820      
  6800 hapur 10 19 5 0.3 1830 925 32000 38000 5
  ZZ 19 5 0.3 1830 925 32000    
  2RS 19 5 0.3 1830 925 24000    
  6801 hapur 12 21 5 0.3 1920 1040 29000 35000 6
  ZZ 21 5 0.3 1920 1040 29000    
  2RS 21 5 0.3 1920 1040 20000    
  6802 hapur 15 24 5 0.3 2080 1260 26000 31000 7
  ZZ 24 5 0.3 2080 1260 26000    
  2RS 24 5 0.3 2080 1260 17000    
  6803 hapur 17 26 5 0.3 2230 1460 24000 28000 8
  ZZ 26 5 0.3 2230 1460 24000    
  2RS 26 5 0.3 2230 1460 15000    
  6804 hapur 20 32 7 0.3 4000 2470 21000 25000 19
  ZZ 32 7 0.3 4000 2470 21000    
  2RS 32 7 0.3 4000 2470 13000    
  6805 hapur 25 37 7 0.3 4300 2950 18000 21000 22
  ZZ 37 7 0.3 4300 2950 18000    
  2RS 37 7 0.3 4300 2950 10000    
  6806 hapur 30 42 7 0.3 4700 3650 15000 18000 26
  ZZ 42 7 0.3 4700 3650 15000    
  2RS 42 7 0.3 4700 3650 8800    
  6807 hapur 35 47 7 0.3 4900 4050 13000 16000 29
  ZZ 47 7 0.3 4900 4050 13000    
  2RS 47 7 0.3 4900 4050 7600    
  6808 hapur 40 52 7 0.3 5100 4400 12000 14000 33
  ZZ 52 7 0.3 5100 4400 12000    
  2RS 52 7 0.3 5100 4400 6700    
  6809 hapur 45 58 7 0.3 5350 4950 11000 12000 40
  ZZ 58 7 0.3 5350 4950 11000    
  2RS 58 7 0.3 5350 4950 5900    

  121

  Thellë duke mbajtur topin zakon është një lloj shumë të popullarizuara të vinçave kodrina. Tipi themelor përbëhet nga një unazë e jashtme, nje unaze e brendshme, një grup të topa dhe një grup i kafaz. Kodi Identifikimi lloj është 6.

  kushineta topin brazdë të thellë janë përdorur kryesisht për të mbajtur ngarkesa të pastër radiale dhe mund të jetë në gjendje të mbajtur ngarkesa të caktuara axial. Kur kushineta topin brazdë të thellë mbajnë ngarkesa të pastër radiale, ai kontaktoni kënd është zero. Nëse kushineta topin brazdë të thellë kanë pastrimin madhe radiale, ata do të kryejnë si kushineta këndore top kontakt. Koeficienti fërkimi i kushineta topin brazdë të thellë është shumë e ulët, dhe kufiri i shpejtësisë i brazdë të thellë është shumë e lartë. Prandaj, të thellë duke mbajtur topin zakon janë superiore për kushineta rras topin, ndërsa nën rrethana të shpejtësisë së lartë dhe ngarkesë të madhe axial.

  Kushineta 60, 62,63, 67, 68,69 dhe 1600 seri topin brazdë të thellë janë bërë kryesisht nga pjatë çeliku ram-formë kafazi, por edhe inxhinieri plastike kafaz dhe kafaz bakrit. Duke mbajtur mbyllur është e pajisur me yndyrat lubricating të veçantë për kushineta sipas kushteve të ndryshme të përdorimit.

  forma kryesore strukturore

  A. thellë sferë duke 60, 62,63,67, 68 dhe 1600 seri

  B. Topi ulluk thellë duke mbajtur me unazë parakohshme ullukut është 6000-N, 6200-N, 6300-N, 6700-N, 6800-N, 6900-N dhe tip 1600 N;

  C. thellë zakon topin me mburoja në njërën anë: si 6000-Z, etj

  me mburojë në të dy anët: si 6000-ZZ, etj

  Një top thellë brazdë me një unazë vulosës (tipi kontakt), si 6200-RS, etj;

  me nënshkrimin unazat në dy anët (tipi kontaktit), si 6200-2RS, etj

  Një top thellë brazdë me një unazë vulosës (tipit dritë kontakt), si 6200-RZ, etj;

  me nënshkrimin unaza në dy anët (lloji dritë kontaktit), si 6000-2RZ, etj

  60, 62,63,67, 68 dhe 1600 kushineta topin seri brazdë të thellë janë përdorur gjerësisht në avion model, automjetet me telekomandë, vegla makine, motor, pompë uji, makineri bujqësore, makineri tekstile, etj Sipas kërkesave të përdoruesit , SHB janë në gjendje për të prodhuar duke mbajtur topin brazdë të thellë e saktësi të avancuar (P0, P6, P5), grupe të ndryshme të pastrimit, dridhje të veçantë dhe kërkesat e zhurmës (Z1, Z2 ose V1, V2).


 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat!