Katër pika e kontaktit Ball Bearings

Përshkrim i shkurtër:

Katër pikë duke mbajtur topin kontakti është një lloj i drejtimit të dyfishtë rresht të vetëm duke mbajtur topin kontaktit këndore. Për shkak të dizajnit të jashtëzakonshme të grooves Raceway të unazën e brendshme dhe unaza e jashtme, janë dy pikat e kontaktit në mes të çdo zakon Raceway dhe një top. Këndi i kontaktit është 35 °. Këto kushineta janë në gjendje për të kryer ngarkesa axial në drejtime të dyfishtë. Kufijtë e shpejtësisë e këtyre kushineta janë shumë të larta dhe ata janë posaçërisht të përshtatshme Foe aplikacionet me shpejtësi të lartë.


 • Min.urdhër Sasia: 20000 sets / rendit
 • Kohë për dorëzim: 45 ditë pas urdhërimin
 • Port: Shanghai, Ningbo
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  markë:

  SHB ose sipas kërkesës së klientit

  Numri i Row:

  i vetëm

  Drejtimi Load:

  Radial & Axial

  Precision:

  P0, P6, P5, P4

  Pastrimi:

  C2, C0, C3, C4, C5

  zahmet:

  HRC 60-65

  Rings Materiali:

  GCR15

  Kafaze Materiali:

  SPCC, PA46, PA66, bakri, çelik

  Seals Lloji:

  ZZ, LLB, Z, LB, LLH, LLU, RS, 2RS, RZ, 2RZ

  Paketimi:

  Tube, paletë, Rustproof Paper, kartoni, Single

  Quality Standard:

  ISO / TS1 6949: 2009, ISO 9001: 2008

  Katër pika e kontaktit Ball Bearings
  Duke No. Dimensionet kufitare (mm) ratings themelore ngarkesës (N) Masiv (g)
  d D B rsmin 动 Cr 静 Cor
  QJ104ZZ 20 42 12 0.6 9780 5250 69
  QJ105ZZ 25 47 12 0.6 10470 6060 80
  QJ203ZZ 17 40 12 0.6 9020 4520 66
  QJ204ZZ 20 47 14 1 12100 6260 106
  QJ906ZZ 30 47 9 0.3 10700 9260 48

  Katër pikë duke mbajtur topin kontakti është një lloj i drejtimit të dyfishtë rresht të vetëm duke mbajtur topin kontaktit këndore. Për shkak të dizajnit të jashtëzakonshme të grooves Raceway të unazën e brendshme dhe unaza e jashtme, janë dy pikat e kontaktit në mes të çdo zakon Raceway dhe një top. Këndi i kontaktit është 35 °. Këto kushineta janë në gjendje për të kryer ngarkesa axial në drejtime të dyfishtë. Kufijtë e shpejtësisë e këtyre kushineta janë shumë të larta dhe ata janë posaçërisht të përshtatshme Foe aplikacionet me shpejtësi të lartë.

  Një katër-pikë duke mbajtur topin kontaktit përbëhet nga një unazë e jashtme me "formë pjeshke" seksion Raceway zakon, një palë e dy-copë unazën e brendshme, dhe një kuvendi f top vendosur me një kafaz machined bronzi, duke formuar katër kontakt pikë. Kushineta katër pikë topin kontaktit janë përdorur kryesisht në aplikimet e mjeteve makine, transmetimet e energjisë të motorëve me naftë të mëdha si mbështet dhe mbante ngarkesa të larta fut. 


 • Previous:
 • Next:

 • produkteve të përafërta

   
   WhatsApp Online Chat!