Vetë-përafrimin Ball Bearings

Përshkrim i shkurtër:

Kushineta më të njohura vetë-përafrimin Ball janë të dyfishtë kushineta rresht vetë-përafrimin top, ajo përbëhet nga një unazë e jashtme, që kishte një Raceway madhe sferike zakon, një unazë e brendshme që ka grooves dopio, dy grupe topin dhe dy kafaze. Meritë e këtyre vinçave është funksion i vetë-përafrimin që mund të akomoduar misalignment e dy akseve dhe bosht bending devijim.


 • Min.urdhër Sasia: 20000 sets / rendit
 • Kohë për dorëzim: 45 ditë pas urdhërimin
 • Port: Shanghai, Ningbo
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  markë:

  SHB ose sipas kërkesës së klientit

  Numri i Row:

  Dyfishtë (unazë brendshme)

   

  Single (unazë e jashtme)

  Drejtimi Load:

  radial 

  Precision:

  P0, P6, P5, P4

  Pastrimi:

  C2, C0, C3, C4, C5

  zahmet:

  HRC 60-65

  Rings Materiali:

  GCR15

  Kafaze Materiali:

  SPCC, PA46, PA66, bakri, çelik

  Seals Lloji:

  ZZ, LLB, Z, LB, LLH, LLU, RS, 2RS, RZ, 2RZ

  Paketimi:

  Tube, paletë, Rustproof Paper, kartoni, Single

  Quality Standard:

  ISO / TS1 6949: 2009, ISO 9001: 2008

  Vetë-përafrimin e hapur Ball Bearings
  Duke No. dimensionet kufitare ratings themelore ngarkesës Kufizimi shpejtësi masë
    d D B Cr cor graso  vaj 
  10000 cilindrike
  TN1, M mm N rpm G
  135   5 19 6 2500 550 32000 38000 9
  196 (V6) 6 15 5 1600 400 31000 37000 6
  126 19 6 2500 550 32000 38000 9
  127 7 22 7 2700 650 30000 36000 14
  108 8 22 7 2700 658 30000 36000 14
  129 9 26 8 3900 950 26000 32000 22
  1200 10 30 9 5480 1200 24000 28000 35
  2200 30 14 7120 1580 24000 28000 50
  1300 35 11 7220 1620 20000 24000 60
  2300 35 17 11000 2450 18000 22000 90
  1201 12 32 10 5550 1250 22000 26000 42
  2201 32 14 8800 1800 22000 26000 59
  1301 37 12 9420 2120 18000 22000 70
  2301 37 17 12500 2720 17000 22000 104
  1202 15 35 11 7480 1750 18000 22000 51
  2202 35 14 7650 1800 18000 22000 60
  1302 42 13 9500 2280 16000 20000 100
  2302 42 17 12000 2880 14000 18000 110
  1203 17 40 12 7900 2020 16000 20000 76
  2203 40 16 9000 2450 16000 20000 90
  1303 47 14 12500 3180 14000 17000 140
  2303 47 19 14500 3580 13000 16000 170
  1204 20 47 14 9950 2650 14000 17000 120
  2204 47 18 12500 3280 14000 17000 150
  1304 52 15 12500 3380 12000 15000 170
  2304 52 21 17800 4750 11000 14000 220
  1205 25 52 15 12000 3300 12000 14000 140
  2205 52 18 12500 3400 12000 14000 190
  1305 62 17 17800 5050 10000 13000 260
  2305 62 24 24500 6480 9500 12000 350
  1206 30 62 16 15800 4700 10000 12000 230
  2206 62 20 15200 4600 10000 12000 260
  1306 72 19 21500 6280 8500 11000 398
  2306 72 27 31500 8680 8000 10000 500
  1207 35 72 17 15800 5080 8500 10000 320
  2207 72 23 21800 6650 8500 10000 440
  1208 40 80 18 19000 6950 8500 10000 420
  2208 80 23 31900 10000 7500 9000 510
  Vetë-përafrimin Ball Bearings me 2RS Seals
  Duke No. dimensionet kufitare ratings themelore ngarkesës Kufizimi shpejtësi masë
    d D B Cr cor
  10000 cilindrike graso
  TN1, M mm N rpm G
  2200-2RS 10 30 14 5530 1180 17000 48
  2201-2RS 12 32 14 6240 1430 16000 53
  2202-2RS 15 35 14 7410 1760 14000 58
  2302-2RS 42 17 10800 2600 12000 110
  2203-2RS 17 40 16 8840 2200 12000 89
  2303-2RS 47 19 12700 3400 11000 160
  2204-2RS 20 47 18 12700 3400 10000 140
  2304-2RS 52 21 14300 4000 9500 210
  2205-2RS 25 52 18 14300 4000 9000 160
  2305-2RS 62 24 19000 5400 7500 340
  2206-2RS 30 62 20 15600 4650 7500 260
  2306-2RS 72 27 22500 6800 6700 510
  2207-2RS 35 72 23 19000 6000 6300 410
  2208-2RS 40 80 23 19900 6950 5600 500
  2209-2RS 45 85 23 22900 7800 5300 530

  2

   

  Kushineta më të njohura vetë-përafrimin Ball janë të dyfishtë kushineta rresht vetë-përafrimin top, ajo përbëhet nga një unazë e jashtme, që kishte një Raceway madhe sferike zakon, një unazë e brendshme që ka grooves dopio, dy grupe topin dhe dy kafaze. Meritë e këtyre vinçave është funksion i vetë-përafrimin që mund të akomoduar misalignment e dy akseve dhe bosht bending devijim. Por maksimal i lejuar devijimi këndi ndërmjet boshtit të unazën e brendshme dhe boshtin e unaza e jashtme nuk duhet të jetë më shumë se 3 shkallë.

  kushineta topin e vetë-përafrimin përdoren ndërsa ka radial; ngarkesës vetëm ose ngarkesës radiale kombinuar me ngarkesë më të vogël axial. Zakonisht këto kushineta nuk janë përdorur, ndërsa ka vetëm ngarkesën aksiale, sepse ka vetëm një rresht të topa për të kryer ngarkesës aksiale në këtë rast.

  Ka disa lloj varieteteve strukturore, të tilla si: K tipit vetë-përafrimin kushineta topin lidh me thupra lindi tapered; Vetë-përafrimin kushineta topin me lindi tapered dhe me mëngë përshtatës ose mëngë të tërheqjes; zgjatet unazë e brendshme; Vetë-përafrimin kushineta topin me fije fshehur për shtrëngimin vidhos në njërën anë të unazën e brendshme.

  SHB kryesisht produkte të hapur vetë-përafrimin e mbanin topin dhe vetë-përafrimin e mbanin topin me vula 2RS e diametër të brendshëm në mes të 5 dhe 40. Në përputhje me kërkesat e përdoruesit, SHB janë në gjendje për të prodhuar duke mbajtur vetë-përafrimin top të saktësi të avancuar ( P0, P6, P5), grupe të ndryshme pastrimin, dridhja dhe zhurma të veçanta kërkesat (Z1, Z2 ose V1, V2).


 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat!